Benim İşletmem Posta Kodu Doğrulama Gelmedi

Benim İşletmem (My Business) kayıt oldunuz fakat doğrulama kodunuz gelmedi. Zarf elinize ulaşmıyor. Tüm bilgileri doğru girdiğiniz halde doğrulama kodu gelmiyor. Bu tür oluşan problemleri sebeplerini ve nasıl çözebiliriz bunları ele alalım.

Benim işletmem (My Business) kayıt oldunuz bilgilerinizi doğru girdiniz fakat yazmış olduğunuz açık adrese posta kodu gelmiyor. Google size göndermiş olduğu posta doğrulama kodu PTT ile gönderilmekte Yurt Dışından geliyor ortalama 10 gün veya daha az bir sürede gelebiliyor.

Şimdi soru cevap şeklinde ilerleyelim;

1:Firma Adı ve Yetkili Kişi Adı :

Benim işletmem ile konum oluştururken yazmış olduğunuz firma ismi tabela ismi ile aynı olmasına dikkat edin. Örn: Aaa Bbb LTD.ŞTİ dir. Fakat Tabelanız Aaaa Kafe dir. Posta kodu talep etmeden önce Ad ve Soyadı yazdığınız kişi orda bilinen biri olması önemli unutmayın adresinize PTT aracılığı ile geliyor devamlı o isme posta geldiği için kaybolma risk ortadan kalkar.

2:Adres ve Posta Kodu :

Benim işletmem kayıt olurken mutlaka açık adres yazınız ve adresin güncel olduğuna dikkat ediniz. Örn; Aaa Mah. Bbb Sk. No:12 İlçe/İL (Ccc Sağlık ocağı Yanı) yapmayın yanı karşısı altı gibi belirtmeler yapmayın müşterileriniz yol tarifi aldıklarında yanlık yere gitmiş olacaklar. Güncel açık adresiniz doğru il ve ilçe girmeniz posta kodunuzu doğru girmeniz çok önemli. Not: Posta kodunuzu Ptt web adresinden öğrenebilirsiniz.

3:Doğrulama Kodu Talebi :

14 günü geçmeden doğrulama posta kodu talebinde bulunmayın. Yukarı da belirttiğimiz sebeplerden dolayı gecikme olabilmekte. Posta kodu istediğiniz de daha önce istemiz olduğunuz doğrulama kodu iptal olur ve yeni doğrulama kodu gönderilir.

Çözüm ;

Yuları da belirtmiş olduğumuz Firma adı, Adres, İl, İlçe, Posta Kodu, Posta Üzerinde ki Ad Soyadı doğru. 14 gün beklediniz PTT posta gelmedi. Doğrulamayı farklı bir yolla yapalım.

*Benim işletmem kayıt olduktan sonra doğrulama kodu gelmese bile firmanızın resim ekleme bölümünden görsel ekleme özelliği aktif olur. Resimler bölümünden firmanızın logosu firmanızın dış görseli iç görseli ve Kartvizit resimlerini çekerek bunları Benim işletmem girip işletmenizi seçerek resimler bölümünden tek tek ekleyiniz.

Not: Dış Mekan çekiminde varsa tabelanız ile beraber çekiniz. İç Mekan dediğim kısım iş yerinize giriş kısmını çekseniz bile yeter. Fakat mutlaka Kartvizitinizi çekmeyi ve eklemeyi unutmayın.

Bunu yapmamızın sebebi Google arayarak işletme bilgilerimizin doğru girildiği halde bize posta kodu gelmediğini söyleyeceğiz. Eklediğimiz resimleri ve bilgileri kontrol ederek eklemiş olduğumuz konumu aktif edecekler.

Daha kolay Resimleri Fotoğraflar bölümüne eklemek isterseniz Benim İşletmem Mobil Uygulamasını indirerek ekleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra şimdi Google iletişime geçme zamanı

Google My Business İletişim Numarası;

08509022070 Hafta içi mesai saatleri 09:00 ile 18:00 kadar. Burayı arayıp My Business (Benim İşletmem) menüsünü seçip yetkili kişiye tüm bilgilerin doğru girildiğini işletmenizin fotoğraflarının ekli olduğunu posta kodu 14 beklenip gelmediğini anlatarak Konumunuzu Aktif Edebilirsiniz.