Benim İşletmem Kayıt Ol

Benim İşletmem ( My Business), Google Harita, Google Maps, Konum, İşletmenizi İşinizi Nasıl Kayıt Olunur.

Benim İşletmem (My Busines) ne olduğunu ve özelliklerini bilmiyorsanız Benim işletmem (My Business) Nedir ? başlıklı yazımızda bilgi vermiştik okumanızı tavsiye ederim.

Not: Bilgisayar veya Akıllı Cihazlar ile Kayıt Olabilirsiniz. Tavsiyem Cep Telefonu ile Kayıt Olmanız Daha Kolay ve Hemen Aktif Olma İmkanı Var.

Benim İşletmem Kayıt Olma ;

Bilgisayar veya Cep Telefonu ile kayıt olmak için ilk başta Gmail adresiniz olmalı Ücretsiz Gmail adresi oluşturun bu E-mail adresinizi not alın unutmayın konumunuzun yönetimi kayıt ettiğiniz e-mail adresinin olacak.

Gmail Açmak İçin ; G-mail Giriş Sayfası

Konum Eklemek İçin ; Benim İşletmem Giriş Sayfası

1.Benim İşletmem Giriş ;

Belirtmiş olduğum web adresine girdiğiniz de karşınıza bu sayfa çıkacaktır. Üst Kısımda Oturum Açın ve Hemen Başlayın Seçenekleri Olacaktır.

Yeni oluşturmuş olduğunuz G-mail adresi veya kullanmış olduğunuz G-mail adresi ile oturum açın.

2.Konum Oluşturma Giriş ;

G-mail adresiniz ile giriş işlemini yaptıktan sonra işletme ekle + işaretine bastığınızda konum bilgisi giriş ekranı gelecektir. Firmanızın Google arama motoru ve google haritalarda nasıl gözükmesini ve bulunmasını istiyorsanız firma isminizi girin Sonraki seçeneğine tıklayın

3:Konum Bilgisi Girme ;

Bu sayfada ismini girmiş olduğunuz firmanızın açık adres, posta kodu, ilçe, il bilgileri girilmekte bu bilgileri doğru girdiğinize emin olun müşterilerinizi veya misafirlerinizi yanlış yere yönlendirmek istemezsiniz. Müşterilerime ürün ve hizmetler sağlıyorum seçeneği olduğunuz bölgede km belirterek sadece belirttiğiniz mesafeye önem verir.

4:Konum Kategori Giriş ;

Bu adımda işletmenizin hangi sektörde olduğunu belirtmenizi sağlıyor. Google aramalarda sadece firma ismi ile değil belirtmiş olduğunuz kategori ile de çıkmanızı sağlayacaktır. Tüm sektörler bulunmamakta size en yakın olan kategoriyi seçiniz.

5:Konum İletişim Giriş ;

En son adım olan bağlantı kur kısmı burada ki iletişim kısmına iş yeri sabit telefonu var ise ilk başta eklemeyin cep numaranızı eklerseniz Posta Kodu ile beklemektense sms ile anında doğrulama imkanı bazen suna biliyor. Daha sonradan cep numarasını silip sabit numara veya şirket hattı numarasını ekleyebiliyorsunuz. Web Adresiniz var ise örn: nuriciciektas.com olarak giriş yapınız.

6:Konum Onay Sayfası ;

Bu adım en önemli kısım bu noktaya geldiğiniz de bu seçenekler çıkıyorsa yazmış olduğunuz numaranın yanında ara ve metin, sms seçeneği çıkar metin tıklayın size sms olarak kod gönderimi yapacaktır. Eğer gönderimde sorun oluşursa sayfayı kapatmadan belirli bir süre bekleyerek tekrardan isteyebilirsiniz. Ara veya Metin çıkmadı Posta çıktı PTT aracılığı ile postanın gelmesini bekleyeceksiniz. Eğer Posta Kodu gelmezse izlemeniz gereken yol Posta Kodu Gelmedi adlı yazımızı da mevcut.

7:Konum Onay Kodu Giriş ;

Belirtmiş olduğunuz iletişim cep numaranıza gelen sms doğrulama kodunu buraya girdiğiniz de artık konumunuz aktif. Eğer sms gelmeme gibi bir durum olursa bekleyin Bana Tekrar Mesaj Gönderin Tıklayın.

8:Konum Aktif ;

Artık Google konumunuz aktif Başlayın butonuna tıkladıktan sonra size konumuz ile ilgileri bilgi girme ve değiştirme resim ekleme web siteniz yok ise size ücretsiz web sitesi oluşturmaya kadar her şeyi bulabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Cep Telefonuna Yüklemek İçin ;

Google Benim İşletmem Cep Telefonunuza Yüklemek İçin Linkler Mevcuttur. Bilginize.

Android Telefon veya Tablet İçin; Ücretsiz İndir

IOS Telefon veya Tablet İçin; Ücretsiz İndir